T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Gençlik Merkezi Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019

GENÇLİK MERKEZİ

Gençlik Merkezi, 10-24 yaş arasındaki adolesanların, gerektiğinde ebeveynleriyle birlikte bilgilendirme ve sağlık hizmetleri sunmak amacıyla tamamen gençlere yönelik hazırlanmış bir şekilde hizmet vermektedir. Merkezimiz, ergen sağlığı ile ilgili özel eğitim almış, adolesan konusunda deneyimli doktor, psikolog ve hemşire ile beraber bir ekip anlayışı ile hizmet vermektedir.

Polikliniğimizde; genç kızlarımızın bu dönemde sıklıkla karşılaştıkları adet düzensizlikleri (uzun süren veya aşırı kanamalı adet, zamanından erken veya geç adet görme vs.), hiç adet görmeme, ağrılı adet görme, erken yaşta adet görme, kansızlık, tüylenme artışı, sivilce, akıntı veya kaşıntı gibi şikayetlerin tanı ve tedavisi konusunda deneyimli, eğitimli ve uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır. Merkezimize başvuran ergenlerin tanı ve tedavileri, hastanemizdeki tüm tıbbi olanaklar kullanılarak ve gerektiğinde ilgili diğer branşlardan (dermatoloji, üroloji ve diyetisyenlik gibi ) destek alınarak sağlanmaktadır.

Merkezimizde çocuk ve ergen psikolojisi konusunda eğitimli ve deneyimli uzman psikoloğumuz, ergenlerin psikolojik değerlendirmesini yapmaktadır. Psikolojik destek gerektiren durumlarda (depresyon, anksiyete, sınav kaygısı, uyku ve yeme bozuklukları, bilgisayar, internet ve cep telefonu bağımlılığı, sigara, alkol ve madde kullanımları, uyum ve davranış bozuklukları, dürtü- kontrol bozukluğu, öfke problemleri, aile içi çatişmalar, okul ve arkadaş sorunları vb. ) psikoterapi desteği verilmekte ve aile görüşmeleri ile ergen psiko-sosyal açıdan da desteklenmektedir.

Gençlik Merkezimize 10-24 yaş arası adolesanlar hizmetlerden yararlanmak üzere başvuruda bulunabilirler. 10-18 yaş grubu adolesanlar ebeveynleri eşliğinde başvurmalıdırlar.

Gençlik Merkezi, hastanemiz B2 katı-B kanadında yer almaktadır. Polikliniğimize, MHRS’den randevu alarak başvurabileceğiniz gibi gün içinde de başvuruda bulunabilirsiniz.

Bilgi ve iletişim için:

Ankara Şehir Hastanesi Gençlik Merkezi Polikliniği Tel: 0312 552 60 00

Paylaş