T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Başhekim Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021

BaşhekimProf. Dr. Kasım KILIÇARSLAN
NÖROLOJİ - ORTOPEDİ HASTANESİ BAŞHEKİMİ


1969 yılında Malatya doğumlu olan Prof. Dr. Kasım Kılıçarslan, İlk ve Orta öğrenimini Malatya da tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu. Daha sonra sırasıyla Van Gürpınar ilçesinde Sağlık Grub Başkanlığı, Kırşehir Kaman ilçesinde ise pratisyen hekim olarak çalışmıştır.


1996-2000 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ortopedi ve travmatoloji alanında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Daha sonra sırasıyla Kırşehir’in Kaman ilçesi , Adıyaman Devlet Hastanesi, Ankara Dr. Muhittin Ülker Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yaptı. 2012 yılında Doçent ünvanı alarak Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastane’sinde eğitim görevlisi olarak çalışmıştır.
2018-2019 tarihleri arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğini yürütmüştür.

TOTBİD ve TOTBİD Artroplastisi şubesine üyeliği olup 10 uzmanlık tezi yöneticiliği yapmış, 50 kez ulusal ve uluslararası dergilerde çalışmaları yayımlanmış ve 4 kez uluslararası toplantılarda bildiri sunmuştur. Özellikle gelişimsel kalça displazisine ikincil kalça kireçlenmesinin tedavisinde değerli çalışmaları ve deneyimi olan Prof. Dr. Kasım Kılıçarslan evli ve 2 çocuk babasıdır.

Halen, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı kadrosunda öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmekte aynı zamanda Ankara Şehir Hastanesi Nöroloji-Ortopedi Hastanesi Başhekimliğini yürütmektedir.


 

Paylaş