T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Başhekim Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021

BaşhekimProf. Dr. Özlem MORALOĞLU TEKİN
KADIN DOĞUM HASTANESİ BAŞHEKİMİ


1969 yılında Ankara’da doğdu. 1986 yılında Cumhuriyet Lisesi’ni birincilikle bitiren MORALOĞLU 1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kadın doğum asistanlığına başladı ve 2007 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak aynı hastanede çalışmaya devam etti. Tüp bebek ve reprodüktif endokrinoloji dalında yerli ve yabancı klinik ve deneysel çalışmalarının yanı sıra 2005 yılında suda doğum ünitesinin kurulmasına ve ilk suda doğuma imza atarak eğitimlerine katkıda bulundu.

2012 yılında Doçentlik unvanını aldıktan sonra Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Eğitim Görevlisi olarak atanan ve Antenatal Poliklinik ve Doğum Salonu İdari Sorumlusu olarak çalışan MORALOĞLU 2014 yılında gebe okulunun kurulmasında ve eğitimlerinde görev aldı. 14 Mart 2016’da TC. Sağlık Bakanlığı tarafından Mesleki Başarı belgesine layık görüldü.

2017-2019 yılları arsında T.C. Sağlık Bakanlığı Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğini yürütmüştür.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın HET (Hidroterapi Eşliğinde Travay) Bilim komisyonu ve Eğitici Ekibinde görev yapmaktadır.
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı Anne Ölümleri Merkez Komisyon Üyesi olmasının yanı sıra Anne Dostu Hastane eğitimlerinde eğiticidir. T.C. Sağlık Bakanlığı 100 Günlük Eylem Planı Kapsamında Acil Obstetrik Kanamaya Müdahale Ekibinde yer almaktadır. Bebek Dostu Hastane, Anne Sütü ve Emzirme alanında yürüttüğü çalışmalardan dolayı T.C. Sağlık Bakanlığı ve TEMAS Derneği tarafından plaket ile ödüllendirilmiştir.

2018 yılı itibariyle Profesörlük unvanını alan MORALOĞLU’nun 120 adet yerli ve yabancı bilimsel makalesi, kitap bölümleri, dergi editörlükleri ve çok sayıda atıfı mevcuttur. İyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk annesidir.

Halen, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı kadrosunda öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmekte aynı zamanda Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Hastanesi Başhekimliğini yürütmektedir.


Paylaş