T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Ebesi Mesai Arkadaşı Oldu Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020

Ebesi Mesai Arkadaşı OlduAnkara Şehir Hastanemizde filmlere konu olacak bir hayat hikayesi gerçekleşti.

Ebe Huriye Güven’in ve Hemşire Gizem Kutlu’nun yolları 29 yıl sonra Ankara Şehir Hastanemizin Kadın Doğum Bölümünde kesişti.

52 yaşında ki Huriye ebe yıllar önce eline doğan Gizem hemşire ile mesai arkadaşı oldu. Onlar şimdi el ele verip Ankara Şehir Hastanemiz Kadın Doğum Bölümünde başka doğumlara vesile oluyorlar.

BİR YANDAN HEMŞİREM BİR YANDAN KIZIM

Huriye hanım 34 yıldır ebe; binlerce bebek onun eline doğdu kim derdi ki o bebeklerden biri büyüyecek ve onun mesai arkadaşı olacak.

Gizem hemşire; “Gördüğümde çok heyecanlanmıştım. Çevremdekilere anlattığımda herkes şaşkınlıkla tepki veriyorlar. İş yerinde tamamen profesyonel, özel de anne-kız ilişkisi yürütüyoruz.” şeklinde duygularını ifade etti.

Huriye ebe ise “Ben 34 yılımı, meslek hayatında bugün itibari ile bitiren bir ebeyim. Bu yıllar boyunca saha da çalıştım, doğumlar yaptırdım, çok güzel bebekler dünya ya getirttim; yüzlerce, binlerce bebeğe ebelik ettim. O bebeklerimden, kızlarımdan biri de Gizem. Gizem ile yıllar sonrasında aynı hastanede beraber mesleğimizi icra etmemiz bizim için çok güzel bir duygu oldu. Gizem bir yandan hemşirem bir yandan da kızım” diye konuştu.

GİZEM HEMŞİRE 24 HAFTALIK GEBE VE DOĞUMUNA DA KENDİ EBESİ GİRECEK

Gizem hemşire erkek bir bebek bekliyor ve doğumu nu da kendi ebesi yaptıracak.  Yüzlerce doğum yaptıran Huriye ebe ise Gizemin doğumu ile ilgili “Allah sağlık verirse Gizem’in doğumunu; gece de gündüz de farketmez birlikte yapıcaz.  Kendi ellerime doğan Gizem kızımın bebeğinin de ellerime doğmasını, kucağıma almak benim için inanılmaz bir duygu olacak.” dedi.

Alternatif Link İçin Tıklayınız...
Paylaş