T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Radyasyon Onkolojisi Kliniği Çalışanlarıyla Kaynaşma ve Motivasyon Toplantısında Buluştu Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020

Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Radyasyon Onkolojisi Kliniği Çalışanlarıyla Kaynaşma ve Motivasyon Toplantısında Buluştu


Kurumsal kültür çalışmalarımız kapsamında Ankara Şehir Hastanemizde gerçekleştirilmeye başlanan Motivasyon ve Kaynaşma Toplantılarında hastane yöneticilerimiz ve çalışanlarımız bir araya gelerek, samimi bir sohbet ortamında sağlık hizmeti süreçleri, sosyal paylaşım aktiviteleri gibi konularla ilgili düşüncelerini paylaşıyor ve tanışma, kaynaşma fırsatı buluyorlar.

Sağlık hizmetini Avrupa’nın en büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesinde sunmaya başlayan ve sağlık sistemimizde önemli görevler üstlenen farklı hastanelerden gelerek yeni bir ortak kültür etrafında birleşen çalışanlarımızın, ait oldukları yeni kurumsal aile içinde yönetim ve diğer birim çalışanlarıyla tanışma fırsatı bulabilmeleri, isteklerini, beklentilerini yüz yüze iletişim kurarak hastane yönetimine iletebilmeleri ayrıca, kurumsal vatandaşlık davranışı geliştirebilmeleri amaçlarıyla düzenlenen Kaynaşma ve Motivasyon Toplantıları her hafta farklı kliniklerde gerçekleştiriliyor.

Onkoloji Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Kliniği Konferans Salonunda 14 Ekim 2019 Pazartesi günü gerçekleştirilen Radyasyon Onkolojisi Kliniği Kaynaşma ve Motivasyon Toplantısına, Koordinatör Başhekimimiz Op. Dr. Aziz Ahmet Surel, Onkoloji Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ercan Yeni, Koordinatör Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Bülent Güngörer, Koordinatör Başhekim Yardımcısı Dr. Taner Gökçınar, Onkoloji Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Tolga Karahan, Koordinatör İdari ve Mali İşler Müdürü Uğur Cura, Onkoloji Hastanesi Destek Hizmetleri Müdürü Hüseyin Kandemir, Onkoloji Hastanesi Teknik Hizmetler Müdürü Ferhat Değirmenci, Onkoloji Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Firdevs Şahin, Radyasyon Onkolojisi Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Yılmaz Tezcan ile birlikte klinik çalışanları da yoğun bir katılım sağladı.

Toplantı, Koordinatör Başhekim Op. Dr. Aziz Ahmet Surel’in toplantının amaçları, hastanenin genel işleyişi ve kurumsal iletişim yönetimine dair bilgi vermesiyle başladı. Ardından söz alan Radyasyon Onkolojisi Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Yılmaz Tezcan, Radyasyon Onkolojisi Kliniği hizmetleri ve çalışanlarına ait ayrıntılı bilgiler verdikten sonra klinik çalışanlarına sözü bıraktı. Toplantıda sırasıyla söz alan klinik hekimleri ve hemşireleri sunmakta oldukları sağlık hizmeti süreçlerinin iyileştirilmesine dair düşünce ve beklentilerini aktardılar.

“…sekiz ayda 558 hastaya radyoterapi uygulaması yapıldı.…”

Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde eksternal (dışarıdan) tedavi ve brakiterapi (tümör veya ilgili organ içerisinden) olanakları bulunmaktadır. Onkoloji Hastanesi bünyesinde hizmet veren Radyasyon Onkolojisi Kliniği 53 çalışanıyla, 21 yataklı kliniğin yanı sıra poliklinik hizmetleriyle de kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir. Poliklinik bünyesinde günde 112 hastaya ayaktan tedavi hizmeti verilmektedir. Şubat-Ekim 2019 tarihleri arasında 558 hastaya radyoterapi uygulaması yapılmıştır. Ankara Şehir Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Kliniğimizdeki cihazlar içinde özellikle TomoTherapy Radixact ve TrueBeam Edge-HD MLC lineer akseleratör cihazları Türkiye’de devlet üniversiteleri ve devlet hastaneleri içinde yalnızca Ankara Şehir Hastanesinde mevcuttur.
 • IMG_4665.JPG
 • IMG_4666.JPG
 • IMG_4683.JPG
 • IMG_4687.JPG
 • IMG_4691.JPG
 • IMG_4694.JPG
 • IMG_4701.JPG
 • IMG_4719.JPG
 • IMG_4729.JPG
 • IMG_4736.JPG
 • IMG_4740.JPG
 • IMG_4762.JPG
 • Manşet İçin2.jpg
Paylaş