T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Gebe Okulu Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021

Gebe Okulu
GEBE OKULU BİLGİLENDİRME HATTI
0312 552 60 00- 5520


Bölüm Hakkında Genel Bilgi:

Gebe okulu, Ankara Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi bünyesinde 8 Ekim 2019 tarihinde Kadın Doğum uzmanı, Ebe / Hemşire, Anestezi uzmanı Yenidoğan uzmanı, Fizyoterapist, Psikolog, Diyetisyen, sosyal hizmet uzmanı kadrosu ile hizmete başlamıştır.

Gebe okulumuz Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi giriş katında multidisipliner bir ekip ile 2 (iki) eğitim salonunda eğitim hizmeti verilmektedir.

Gebe okulumuzda Gebelik öncesi, gebelik ve doğum sürecinin, sağlıklı, bilinçli bir şekilde geçirilmesini sağlamayı amaç edindiğimiz birimimizde gebe ve ailelerine bilgi desteği sunuyoruz.

Eğitimlerimizde hem sözel hemde görsel eğitim araçları kullanılmakta olup uygulamalı eğitimlerimiz ile anne adaylarına yardımcı olmaktayız.
AMACIMIZ ;

Güncel tıp teknolojisi ve bilgileriyle anne adaylarını bilinçlendirmek Anne - Bebek sağlığını korumak sağlıklı nesillerin oluşmasına katkıda bulunmaktır.EĞİTİMLERİMİZ;
Üreme organları ve gelişimi,
Gebelikte ve lohusalıkta beslenme
Gebelikte sık görülen problemler
Fizyolojik değişiklikler
Nonformokolojik yöntemler
Doğumda nefes teknikleri,
Anestezi yöntemleri
Doğum yöntem ve teknikleri
Lohusa ve bebek bakımı
Yenidoğan Bakım / Problemleri
Ev- Çanta – Hastane hazırlığı
Anne sütü – Önemi – Emzirme
Aile planlaması

Eğitimlerimiz hafta içi her gün 09:30-12:30 arası 4(dört) haftalık, haftada 1(bir) gün olmak üzere yapılmaktadır. Ayrıca eşli (anne-baba) hafta sonu grup eğitimimiz mevcuttur.
Gebe takip polikliniğimizde gün boyu bilgilendirme ve danışmanlık hizmetimiz devam etmektedir. Ayrıca NST ünitemiz içerisinde Bireysel eğitim olarak video görsel eğitim sunulmaktadır.
4(dört) haftalık eğitim sonrasında anne adaylarına sertifika töreni düzenlenerek belgeleri verilmekte, bileklik hediye edilmekte, hastane turu düzenlenerek tanıtım yapılmaktadır.
Danışmanlık ve eğitim hizmetimiz bütün bir gebelik ve lohusalık sürecinde devam etmektedir.
Doğum bir bilgelik yolculuğu ilkesi doğrultusunda, muhteşem bir 4 (dört) hafta eğitim programıyla anne adayının annelik yolculuğuna güvenle çıkmasını sağlamaya çalışıyoruz.
Gebe okulumuza, dileyen her anne adayı gebelik haftası gözetilmeksizin kayıt yaptırabilmektedir. Gebe okulu bünyesinde '' Gebe okulu kayıt bankosunda 1 (bir) sekreter eşliğinde hizmet vermektedir.


Broşüre Ulaşmak İçin Tıklayınız...ADRES ve DAHİLİ NUMARA:

Kadın Doğum Hastanesi Giriş Kat

TEL: 03125526000 / Dahili: 500576

 

Paylaş