T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Avukat Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020

AvukatAv. Nur Dilek GÜNEŞ 

Av. Nur Dilek GÜNEŞ 1980 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. 1998 yılında Afyon Atatürk Sağlık Meslek Lisesinden, 2002 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Sağlık Yönetimi ve Organizasyonu alanındaki yüksek lisans eğitimini 2013 yılında “Sağlık Çalışanlarının Hukuki Sorumlulukları” (İdari, Ceza ve Tazminat Sorumluluğu) alanında bir tez çalışması yayınlayarak tamamladı.

Sağlık Bakanlığındaki görevine 2000 yılında Hemşire olarak başladı. Çeşitli hastanelerin Acil Servis, Genel Cerrahi, Nöroloji, Ortopedi, Kadın Doğum, Çocuk Servisi, Yoğun Bakım Ünitesi vb. bölümlerinde Hemşire ünvanı ile çalıştı.

2005 yılında Sağlık Bakanlığı Ünvan Değişikliği Sınavını kazanarak Hemşirelik kadrosundan Avukatlık kadrosuna geçiş yaptı. Bulunduğu İllerde Sorumlu Avukat ve Beyaz Kod İl Koordinatörü olarak çalıştı.

2014-2017 yılları arasında Ankara’da İl Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kendisine bağlı olan Disiplin ve Hukuk Biriminde il içindeki sağlık personellerinin idari soruşturma ve disiplin işlemlerini, Sağlık Kurumlarının denetimini, SABİM ve BİMER başvuruları ile Tütün denetimlerini takip etti. Sağlık Çalışanlarının eğitim seminerlerine eğitimci olarak katıldı.

Sağlık Bakanlığında 20. hizmet yılını çalışan Av. Nur Dilek GÜNEŞ, aynı zamanda Ankara Barosu Sağlık Hukuku Kurulu üyesidir.

Halen Ankara Şehir Hastanesi bünyesinde Disiplin ve Hukuk Birim sorumlusu olarak görev yapmakta olup, Sağlık Bakanlığı & CCN Holding Kamu Özel İşbirliği Koordinasyon Kurulunda Sağlık Bakanlığı vekili olarak Hukuki Danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir.

Sosyal hayatında Nesibe Aydın Okulları Gölbaşı Kampüsü Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olan Av. Nur Dilek GÜNEŞ evli ve üç çocuk annesidir.
Paylaş