T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Bilimsel İşbirlikleri Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020

Bilimsel İşbirlikleri


ULUSLARARASI BİLİMSEL İŞBİRLİKLERİNE GİRİŞ TOPLANTISI  10 Şubat 2020 12:00-13:00

Ankara Şehir Hastanesi, binlerce bilim insanı ve yüzbinlerce hasta verisi ile Dünyada ve ülkemizde sağlık bilimlerine katma değer oluşturmaktadır. 21. yüzyılın sağlık hizmetleri ve bilimsel araştırmaları, işbirliği ağları içinde başarıya ulaşmaktadır. Hastanemiz çalışanları, Multidisipliner, sürekli ölçme ve değerlendirmeye dayalı, kendini geliştiren Dünya Sağlık Örgütü işbirliği ağları (Collaborating Center) ve Avrupa Birliği (European Reference Network) Mükemmeliyet Merkezlerine katılacaktır. Bu amaç ile hastanemizde var olan fırsatları takip, birlikte değerlendirme ve uluslararası kaynakları kullanarak mobilize olabilmek için eğitim işbirliğine başlanacaktır.

Bilimsel faaliyet yapmak niyet ve talebinde olan her sağlık çalışanının doktor, eczacı, diş hekimi, hemşire, teknisyen, bürokrat ve/ veya STK; bu burs ve hibelerden faydalanma imkanları vardır. Bu yıl AB destek yelpazesi çok genişlemektedir. Talep eden kişi ve gruplar kendilerine ilettiğimiz konuları çok iyi çalışarak doğru soruları sormalıdır. İngilizce bilmek bu çalışmalara katılmak için hukuken uluslararası bir kuraldır. Aşağıda ilgili internet linkleri takdim edilmiştir. TÜBİTAK uzmanları 17 Şubat Pazartesi AB Sağlık Araştırma çalışmaları ve 18 Şubat Salı COST programı ön tanıtımlarını yapmaya 15:00-17:00 saatlerinde İdari Bina toplantı salonumuza geleceklerdir.

Bilimin kapısı herkese açıktır.

DSÖ

https://www.who.int/collaboratingcentres/information/en/ DSÖ İşbirliği Merkezi olmak için bütün gereklilikler bu linkte mevcuttur. Bu konuları okuduktan sonra Dr. Ayşe Turan anlaşılmayan konuları açıklamaya yetkindir.

https://www.who.int/collaboratingcentres/database/en/

http://apps.who.int/whocc/ Bu portalde çalışmakta olduğunuz alanda faaliyet gösteren ortaklar bulabilirsiniz.

AB

https://ec.europa.eu/research/participants/data/ref/h2020/wp/2018-2020/main/h2020-wp1820-health_en.pdf

Bu grup çağrılar 17 Şubat 2020 15:00-17:00 saatlerinde anlatılacaktır.

http://www.ufuk2020.org.tr/

Önümüzdeki 2030 yılı sağlık araştırmaları:

https://ec.europa.eu/info/horizon-europe-next-research-and-innovation-framework-programme_en

AB Mükemmeliyet Merkezleri ve sizlerin eşleşebileceğiniz münhal alanlar:

https://ec.europa.eu/health/ern/networks_en

Paylaş