T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Sumru ÖZEL, Prof.Dr. Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021

Sumru ÖZEL, Prof.Dr.


Sumru ÖZEL.jpg


Adı Soyadı :Sumru Özel

Ünvan:Tıp Doktoru, Profesör

E-posta:sumruozel2002@yahoo.com

Telefon : +903125526000-90122700

Bölüm : Pediatrik Rehabilitasyon Kliniği

Yabancı Dil : İngilizce

Spesifik İlgi Alanları : Nörolojik rehabilitasyon ( serebral palsi, brakiyal pleksus yaralanmaları, inme, omurilik yaralanmaları), spastisite tedavisi, inme ve serebral palsili hastalarda botulinum toksin uygulamaları, yanık rehabilitasyonu, kas-iskelet hastalıkları, terapötik enjeksiyonlar.


Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini 1988-1992 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Ankara Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniğinde yapmıştır. Sağlık Bakanlığı Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde 1998 yılında klinik şef yardımcısı olarak çalışmaya başlamış, 2001 yılında klinik şefi ünvanını almıştır. Aynı hastanede Pediatrik Rehabilitasyon Bölümünün sorumlusu olarak çalışmıştır.

Dr.Sumru Özel 1999 yılında doçent ünvanını , 2016 yılında Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında profesör ünvanını almıştır. 2016-2019 tarihleri arasında Hitit Üniversitesinde çalışmış, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalının kuruluş ve gelişmesinde önemli katkıları olmuştur. Hitit Üniversitesi Yönetim Kurulunda yer almıştır.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bilimleri Dergisinde editör yardımcısıdır. Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Dergisi Ulusal Yayın Kurulunda yer almaktadır. Uzmanlık alanında yaptığı ulusal ve uluslararası yayınlara 2500’ün üzerinde atıf almıştır.

Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneği, Omurilik Hastalıkları Derneği, Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği üyesidir. Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneğinde 2015-2020 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.  RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Paylaş