T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Fatma Gülçin URAL, Doç.Dr. Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020

Fatma Gülçin URAL, Doç.Dr.Adı Soyadı                 : Fatma Gülçin URAL

Derecesi                     :Tıp Doktoru, Doçent Doktor

E-posta                       :dr.gulcin.ural@gmail.com

Telefon                       :+90 312 552 60 00  

Bölüm                        : Ortopedik Rehabilitasyon ve Ağrı Kliniği

Yabancı Dil                 : İngilizce, Almanca (başlangıç düzey)

Özel İlgi Alanları        : Muskuloskeletal ve nöropatik ağrının tedavisi, terapötik egzersizler, osteoporoz, yumuşak doku ve eklem enjeksiyonları, nöralterapi, manuel terapi, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları


Dr Ural, 2019 yılından beri Ankara Şehir Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümünde görev yapmaktadır. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2008 yılında Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık eğitimine başladı. 2013’de fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanlık eğitimini tamamladı. 2018’de Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesinde fiziksel tıp ve rehabilitasyon anabilim dalında doçentlik ünvanını aldı. 2015 yılında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde FTR kliniği bünyesinde algoloji polikliniğini kurdu ve 4 yıl süreyle koordinatörlüğünü yürüttü.

Özel ilgi alanı osteoartrit, fibromiyalji, miyofasyal ağrı, nöropatik ağrı, lomber-dorsal-servikal dejeneratif disk hastalıkları, kronik bel ağrısı, kompleks bölgesel ağrı sendromu gibi kronik ağrılı hastalıkların tedavisidir. Tedavi yöntemleri olarak yumuşak doku/eklem enjeksiyonları, nöralterapi, akupunktur, manuel terapi, kinezyobantlama, mezoterapi, proloterapi, kinezyoloji ve kişisel egzersiz programları uygulamaktadır. 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde akupunktur eğitmeni ve  Türkiye Bilimsel Nöralterapi Derneği’nde nöralterapi eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Alanıyla ilgili birçok kongreye katılmıştır ve birçok ulusal ve uluslararası tıp kongresinde konuşmacı olarak yer almıştır. 

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Paylaş