T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Elif YALÇIN TOPÇUOĞLU, Doç.Dr. Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020

Elif YALÇIN TOPÇUOĞLU, Doç.Dr.


Elif YALÇIN.png

Adı Soyadı : Elif YALÇIN
Ünvan : Tıp Doktoru,Doçent
E-posta : elifyalcin78@gmail.com
Telefon : +903125526000-90223100
Bölüm : Omurilik Yaralanması Kliniği
Yabancı Diller : İngilizce
Özel İlgi Alanları : Omurilik Yaralanması Rehabilitasyonu, Kas iskelet Sistemi Ultrasonografisi, Elektromyografi, Spastisite, Botulinum Toksin Enjeksiyonu


Elif YALÇIN Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde Doçent Doktor olarak çalışmaktadır.Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olmuştur. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlık eğitimini 2002-2008 yılları arasında Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. 2010 yılına kadar Turhal Devlet Hastanesi’nde Fizik tedavi uzmanı olarak devlet hizmet yükümlülüğünü yerine getirmiştir. 2013 yılında Doçent doktor unvanını alarak Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2020 yılına kadar çalışmıştır.
Omurilik Yaralanması Rehabilitasyonu servisinde görev almaktadır.
Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi özellikle periferik sinirlerin ultrasonografik görüntülenmesi, Elektromyografi, Spastisite, Botulinum Toksin Enjeksiyonu ve ultrason rehberliğinde yapılan tüm diğer enjeksiyonlar temel çalışma alanlarıdır.
Ulusal ve uluslararası kongrelerde Ultrasonografi, Elektromyografi ve Omurilik Yaralanması üzerine konuşmalar yapmıştır.

Paylaş