T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Prof. Dr. Evren YAŞAR, Başhekim Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020Prof. Dr. Evren Yaşar


FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ BAŞHEKİMİ


Prof. Dr. Evren YAŞAR; Gülhane Askeri Tıp Fakültesi mezunu olup, 2005 yılında GATA Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

O tarihten sonra GATA Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve TSK Rehabilitasyon Merkezi'nde öğretim üyeliği yannda idari görevlerde bulunmuştur. 2010-2011 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Pediatrik Rehabilitasyon ve Ağrı Tedavisi üzerine staj tahsili yapmıştır. 2016 yılından sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Tıp Fakültesi  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür. Beyin hasarı rehabilitasyonu ve kas iskelet sistemi ağrıları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası  bilimsel eğitimleri ve  deneyimleri olup, Avrupa ve Ulusal yeterlilik sertifikası da mevcuttur.

Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesi'nin kuruluş çalışmalarını yürütmek amacıyla Mart 2019'da Ankara Şehir Hastanesi'ne görevlendirilmiştir. Bu dönemde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği Eğitim ve İdari Sorumluluğu görevini yürütmüştür.

Halen SBÜ Gülhane Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi olup, 6 Mart 2020'de  FTR Hastanesi Kurucu Başhekimi olarak atanmıştır.Ülkemizin en büyük ve en modern hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesi bağlısı 300 yataklı (200 erişkin, 50 pediatrik nörolojik rehabilitasyon) FTR Hastanesinde alanındaki tüm konularda mükemmeliyet merkezi olarak dünya örnekleri arasında yer alma hedefini gerçekleştirme yolunda çalışmalarını yürütmektedir.


Paylaş