T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle milli birlik ve dayanışma duygularının paylaşılabilmesi amacıyla hastanemizde program gerçekleştirildi. Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle milli birlik ve dayanışma duygularının paylaşılabilmesi amacıyla hastanemizde program gerçekleştirildi.


Ankara Şehir Hastanemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle milli birlik ve dayanışma duygularının paylaşılabilmesi amacıyla program gerçekleştirildi. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen programa Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve 15 Temmuz Gazisi Turgut Aslan, Ankara İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Bilkent Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Eyüp Sarı, Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, 15 Temmuz Gazisi Eraslan Er, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi Kıdemli Baş Polisi, 15 Temmuz Gazisi Atilla Tetik, Koordinatör Başhekimimiz Op. Dr. Aziz Ahmet Surel, bünyemizde hizmet veren hastanelerimizin başhekimleri, idarecileri ve çalışanlarımız katıldı.

Aziz Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan program Manevi Destek Uzmanı Fahri Çayır tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla devam etti. Ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz kahramanlarını konu alan sinevizyon gösterimi yapıldı.

“…gerçek vatanseverler hainlerin emellerini gerçekleştirmesine izin vermedi…”

Programın açılış konuşmasını yapan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemizin Başhekimi Prof. Dr. Evren Yaşar konuşmasında, 15 Temmuz’un ülkemiz için çok özel bir gün olduğunu ve daima hatırlanması gerektiğini ifade etti. Yaşar sözlerini “15 Temmuz’u unutmamalıyız. O gün Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yüksek mücadele gücüyle gerçek vatanseverler hainlerin emellerini gerçekleştirmesine izin vermedi. Gerçek vatanseverler daima bu ülkeye, millete sahip çıkacaktır.” Diyerek bitirdi.

“…15 Temmuz’u unutmamak ve hatırlatmak için bugün bir araya geldik…”

Koordinatör Başhekimimiz Op. Dr. Aziz Ahmet Surel ise konuşmasına pandemi nedeniyle etkinlik gerçekleştirilmediğini ancak 15 Temmuz’un hep akıllarda kalması gereken özel ve önemli bir gün olduğu için böyle bir program yapmayı planladıklarını ve milli duyguları, dayanışma duygularını kısıtlı da olsa bir araya gelerek paylaşmak istediklerini anlatarak başladı. Surel “Bugünü asla unutmamak adına, hatırlatmak adına bugün bir araya geldik ve milli birliğimizin devamı için daima bu yolda çalışacağımızı göstermek istedik.” diyerek duygularını dile getirdi.


“…biz millet olarak kendimiz gibi düşünüp kendimiz gibi hareket ettiğimiz sürece her zaman başarılı oluruz…”
Ankara İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Gülüm ise konuşmasında programın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti ve 15 Temmuz günü böyle bir programa katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Gülüm “Aramızda gazilerimiz de var, onlara çok şey borçluyuz. Coğrafya kaderdir demiş İbn-i Haldun, gerçekten de bizim üzerinde yaşadığımız coğrafyada sürekli hainler türemiştir ancak biz millet olarak bir ve birlik olarak gereken mücadeleyi her zaman göstermişizdir. Biz millet olarak kendi gibi düşünüp kendi gibi hareket edince başarılar elde eden bir milletiz. Pandemiyle mücadelede de bu sayede en az hasarla süreci devam ettiren ülkelerden biriyiz. Biz kendimiz gibi düşünüp kendimiz gibi çalışmaya devam etmeliyiz. Ben gazilerimizin önünde durmadan çalışacağımıza söz veriyorum.” Dedi.

“…sağlığımıza kavuşma sürecinde sizler gibi vatansever sağlıkçılar yanımızda olduğunuz için çok şanslıydık…”

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve 15 Temmuz Gazisi Turgut Aslan salonu dolduran katılımcıların alkışlarıyla geldiği kürsüde duygu dolu bir konuşma yaptı. Sözlerine 15 Temmuz gecesi şehit olan 251 vatandaşımızı anarak başlayan Aslan, şöyle devam etti: “ 4 yıl önce Cumhurbaşkanımız cumhuru meydanlara davet etti ve cumhur eşsiz bir mücadele ile gereğini yerine getirdi. Bizler o geceden sonra sağlığımızı geri kazanma sürecimizde yanımızda sizler olduğunuz için çok şanslıydık. Sizler gibi vatansever hekimler, sağlıkçılar var olduğu sürece, vatansever arkadaşlarımız var olduğu sürece ülkemiz emin ellerde.”
“…sizlerin şefkatli elleriniz sahada mücadele eden bizlerin gücünü artırıyor…”

Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, 15 Temmuz Gazisi Eraslan Er ise konuşmasında 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını, arkadaşlarıyla verdikleri mücadeleyi anlattı. Yaralandıktan sonra getirildiği hastanede vatansever hekim ve sağlık çalışanlarının çabasını görünce nasıl duygulandığını dile getirdi. Er konuşmasını “Sizlerin bu şefkatli elleriniz, canla başla çalışmanız bizim sahadaki gücümüzü artırıyor. Bizler mücadele ederken siz de sağlık alanında bizi iyileştirebilmek için çaba gösteriyorsunuz. İyi ki varsınız.” Diyerek bitirdi.

“…hiçbir zümre vatanımızdan, bayrağımızdan, milletimizden üstün değildir…”

Özel Harekat Dairesi Kıdemli Baş Polisi, 15 Temmuz Gazisi Atilla Tetik konuşmasında 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını ve sonrasında sağlıkçıların desteğiyle yaşama nasıl döndüğünü anlattı. Tetik “Şimdi tecrübelerimizi genç arkadaşlarımıza aktarabilmek için çalışıyoruz. Bir daha böyle hain olaylar yaşanmaması için çalışmaya devam ediyoruz. Benim 15 Temmuz sonrası hayata dönmemi sağlayan tüm vatansever sağlıkçılardan Allah razı olsun. Hiçbir zümre vatanımızdan, bayrağımızdan üstün değildir, bunu unutmamamız gerek.” Diyerek teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
Konuşmaların ardından Ankara İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Bilkent Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Eyüp Sarı, Koordinatör Başhekimimiz Op. Dr. Aziz Ahmet Surel ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemizin Başhekimi Prof. Dr. Evren Yaşar konuk konuşmacılarımıza hastanemizin Ayaktan Kemoterapi Ünitesinde tedavi gören kanser hastalarımızın tedavi kürleri sırasında moral destek projemiz kapsamında Ressam Hemşiremiz eşliğinde yapmış oldukları tabloları Ankara Şehir Hastanesi Ailesi adına takdim ettiler.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle düzenlediğimiz program, Ankara Şehir Hastanemizin bahçesinde vatan savunmasında canlarını feda eden şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz anısına Milli Birliğimizin simgesi Türk bayrağımızla bezenmiş balonların gökyüzüne bırakılması ile son buldu.
 • 1.jpeg
 • 2.jpeg
 • 3.jpeg
 • 6.jpeg
 • 4.jpeg
 • 5.jpeg
 • 21.jpg
 • 20.jpeg
 • 19.jpeg
 • 18.jpeg
 • 16.jpeg
 • 17.jpeg
 • 14.jpeg
 • 13.jpeg
 • 12.jpeg
 • 11.jpeg
 • 10.jpeg
 • 8.jpeg
 • 7.jpeg
Paylaş