Klinik Araştırma Merkezi

BİLBOARD Yeni.png


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Klinik Araştırma Merkezi, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun denetimleri sonucu Faz-1 araştırmaları için uygunluk belgesi alarak yerli Covid-19 aşı çalışması ile Nisan 2021’de kapılarını açmıştır. Ekim 2021 itibariyle de Biyoyaralanım/Biyoeşdeğerlik (BY/BE) çalışmalarının yürütülebilmesi için uygunluk belgesi almıştır. Merkezimiz Ankara’da BY/BE sertifikası alan ilk ve tek merkezdir. 

Klinik Araştırma Merkezi'miz Ankara Şehir Hastanesi Tıbbi Gözlem Kliniği binasında yer almaktadır. Giriş katı 625 m2 ve 1. kat 685 m2 olmak üzere toplam 1310 m2 alan üzerine kurulmuştur.

Merkez ekibimiz alanında uzman ve deneyimli 19 kişilik kilit personelden oluşmaktadır. İyi Klinik Uygulamalar, temel yaşam desteği ve klinik araştırmalarla ilgili güncel konularda düzenli olarak eğitimlere tabi tutulmakta ve sertifikaları güncellenmektedir.


Misyonumuz

İyi klinik uygulamaları yönetmeliğine ve etik ilkelere bağlı kalarak; gönüllülerin ve çalışanların güvenliğini önemseyen, kişisel verilerin gizliliğinin sağlandığı, sağlık haklarının korunduğu, uluslararası kalite standartlarında Faz-1 ve Biyoyararlanım/Biyoeşdeğerlik çalışmalarının yürütüldüğü akredite bir merkez olmak

Vizyonumuz

Ulusal ve uluslararası düzeyde Faz-1 ve Biyoyararlanım/Biyoeşdeğerlik çalışmalarının yapıldığı kalite güvencesinden ödün vermeyen, insana, bilime, bilimsel araştırmaya ve etik kurallara değer veren, alanında örnek ve tercih edilen, hastanemize ve ülkemize değer katacak bir referans araştırma merkezi olmak


 

İLETİŞİM


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Tıbbi Gözlem Kliniği Binası,
Giriş Kat, 06800, Çankaya / Ankara

Tel: 0312 552 60 84

Mail : ankarasehir.kam@saglik.gov.tr

Tanıtım Broşürü