Психиатрия

Psikiyatri Kliniği, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniklerinin, Prof. Dr. Erol Göka koordinatörlüğünde Ankara Şehir Hastanesine taşınması ile 2019 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Kliniğimizin idari eğitim sorumlusu Prof. Dr. Erol Göka olup, eğitim kadrosunda, Prof. Dr. AliÇayköylü, Doç. Dr. İ. Tuncer Okay, Doç. Dr. Görkem Karakaş Uğurlu, Doç. Dr. Mustafa Uğurlu, Doç.Dr. Murat İlhan Atagün, Doç. Dr. Serdar Süleyman Can olmak üzere iki profesör, beş doçent doktor yer almaktadır. Ayrıca kliniğimizde on bir uzman doktor, ve psikiyatri uzmanlık eğitimi alan asistan doktorlar ile farklı branşlardan rotasyoner asistan doktorlar ile klinik psikologlar görev yapmaktadır. Bölümde yatan hastaların tedavi edildiği servis bölümü ve ayaktan hizmet veren poliklinik bölümü olmak üzere iki birim bulunmaktadır.

Yataklı servisimiz 45 yatak kapasitesi ile, Genel Hastane 2. Katta hizmet vermektedir. Poliklinik birimimiz ise Genel Hastane B2. Katta 11 poliklinik odası ile hizmet vermektedir. Yataklı servisimizde, gerekli durumlarda genel anestezi altında Elektrokonvülsif Terapi (EKT) uygulaması yapılabilmektedir. Psikiyatri Kliniğimiz, Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Panik Bozukluk, Özgül Fobiler, Sosyal Fobi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Dürtü Kontrol Bozukluğu, Şizofreni ve diğer Psikotik Bozukluklar, Duygudurum Bozuklukları, Yeme Bozuklukları, Akut Stres Reaksiyonu, Patolojik Yas Reaksiyonu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Davranış Bozukluğu vb. bir çok klinik durum ve hastalıkla ilgili tanı ve tedavi hizmeti vermektedir.


Müracaat Şekli:

Polikliniklerimiz, Merkezi Hasta Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevulu ve bireysel başvurular doğrultusunda randevusuz hasta kabul etmektedir. MHRS randevuları için Alo 182 hattından yardım alabilirsiniz.

Randevusuz başvurularda poliklinik sekreterliğimize başvurma sırası doğrultusunda hasta kabul edilmektedir.


Adres ve Dahili Numaralar:

Genel Hastane MH1 B2 Psikiyatri Polikliniği Dahili No: 122101-112-118 Genel Hastane MH1 A2 Psikiyatri Servisi Dahili No: 102150-160 Genel Hastane MH1 B2 Psikiyatri Servisi Dahili No: 102299-240

Врачи психиатрической клиники

29 Şubat 2024