.إدارة المستشفى وعيادة أمراض القلب معا في اجتماع التكامل والتحفيز
03.07.2020

IMG_9016.JPG

Kurumsal İletişim Yönetimi Planlamamızda yer alan veAnkara Şehir Hastanemizde kurumsal kültürü oluşturma sürecimizde büyük önemi olduğunu düşündüğümüz Kaynaşma ve Motivasyon Toplantıları sayesindeher hafta farklı klinik çalışanlarımız, hastane yöneticilerimiz ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Geçmişte sağlık sistemimizde önemli görevler üstlenen farklı hastanelerden gelerek yeni bir ortak kültür etrafında birleşmesi beklenen ve sağlık hizmetini Avrupa’nın en büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesinde sunmaya başlayan hastane çalışanlarının, ait oldukları yeni kurumsal aile içinde yönetim ve diğer birim çalışanlarıyla tanışma fırsatı bulabilmeleri, isteklerini, beklentilerini yüz yüze iletişim kurarak hastane yönetimine iletebilmeleri ayrıca, çalışanların kurumsal vatandaşlık davranışı geliştirebilmeleri amaçlarıyla düzenlenen Kaynaşma ve Motivasyon Toplantıları her hafta farklı kliniklerde gerçekleştiriliyor.

İdari Bina Konferans Salonunda 25.07.2019 Perşembe günü gerçekleştirilen Kaynaşma ve Motivasyon Toplantısında Kalp Damar Hastanesinde hizmet veren Kardiyoloji Kliniği, Koordinatör Başhekimimiz Op. Dr. Aziz Ahmet Surel ile Kalp Damar Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ali Özatik, Koordinatör Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Filiz Denizli Ergen, Koordinatör İdari Mali İşler Müdürü Uğur Cura, Koordinatör İdari Mali İler Md. Yrd. Alper Zorlu’nun yönetim adına katıldığı toplantıya Kardiyoloji Kliniği İdari Sorumlusu Prof. Dr. Ahmet Temizhan, Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Sinan Aydoğdu ve klinik çalışanları da yoğun bir katılım sağladı.

Toplantı Koordinatör Başhekim Op. Dr. Aziz Ahmet Surel’in hastanenin genel işleyişi ve prosedürleri hakkında bilgiler vermesi, Kardiyoloji Kliniğinde verilen hizmetlerle ilgili güncel verileri paylaşmasıyla başladı. Ardından söz alan Kardiyoloji Kliniği İdari Sorumlusu Prof. Dr. Ahmet Temizhan, Kardiyoloji Kliniği hizmetleri ve çalışanlarına ait ayrıntılı bilgiler verdikten sonra klinik çalışanlarına sözü bıraktı. Toplantıda sırasıyla söz alan klinik hekimleri ve hemşireleri sunmakta oldukları sağlık hizmeti süreçlerinin iyileştirilmesine dair düşünce ve beklentilerini aktardılar.

“…65.000 hasta muayenesi, 5.000 anjiyografi …”

Poliklinikleri, koroner yoğun bakım üniteleri, klinikleri ve kateterizasyon-anjiografi laboratuvarı ile Kalp Damar Hastanesi bünyesinde hizmet veren ve Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastaneleri Kardiyoloji Kliniklerinin bir araya gelmeleri ile kurulan Ankara Şehir Hastanesi Kardiyoloji Kliniğinde 19 Profesör, 27 Doçent, 2 Dr. Öğretim Üyesi ve 28 Uzman Hekim görev yapmaktadır. Ankara Şehir Hastanesi Kardiyoloji Kliniğinde bugüne kadar toplamda 65.000 hasta muayenesi, 5000’e yakın anjiyografi ve 45.000 civarında EKO yapıldı. Ayrıca Temmuz 2019’da, toplamda 11.700 hastanın muayenesi yapılmıştır.

 • IMG_9019.JPG
 • IMG_9020.JPG
 • IMG_9021.JPG
 • IMG_9022.JPG
 • IMG_9029.JPG
 • IMG_9030.JPG
 • IMG_9036.JPG
 • IMG_9038.JPG
 • IMG_9042.JPG
 • IMG_9043.JPG
 • IMG_9051.JPG