T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Dermatoloji Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020

Dermatoloji


 

DERMATOLOJİ kLİNİĞİ

    NÖROLOJİ - ORTOPEDİ HASTANESİ

Binasında hizmet vermektedir.
Doktorlarımız          Haberler          Galeri Şubat 2019 tarihinden bu yana hizmet veren Ankara Şehir Hastanesi Dermatoloji Kliniği Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi              ( Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi ) kliniklerinin biraraya gelmesiyle oluşmuştur.

Kliniğimizde 8 Profesör ve 3 Doçent Doktordan oluşan 11 Eğitim görevlisi; 1 Başasistan; 1 Doktor Öğretim Görevlisi; 9 Uzman Doktor; 16 Asistan Doktor ve 15 Hemşire görev almaktadır.

Polikliniklerimiz MH3 Ortopedi Nöroloji Hastanesi B1 katı B ve E2 blokta yer alıp, biri sağlık kurulları ve konsültasyonlara hizmet veren 9 adet polikliniğimiz ve 2 adet cerrahi girişim polikliniğimiz mevcuttur.

İkişer adet genel ve lokal fototerapi ünitemiz; farklı endikasyonlarda kullanılan 3 adet lazer cihazımız; 1 adet iyontoforez ünitemiz; 2 adet bilgisayarlı dermatoskop cihazımız bulunmaktadır.

Temmuz 2019’da ayaktan 9945 hastaya hizmet verilmiştir.

Toplamda 42 yataktan oluşan servislerimiz Ortopedi Nöroloji Hastanesi 8. Kat A ve C Bloklarda yer almaktadır. Temmuz 2019’da 227 yatan hastaya hizmet verilmiştir.
 

Paylaş