T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara Şehir Hastanesi

Sağlık ordusu ilk günden beri gözünü bile kırpmıyor "gece gündüz" mefhumları yok Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020

Sağlık ordusu ilk günden beri gözünü bile kırpmıyor "gece gündüz" mefhumları yok


Sağlık Bakanlığı Coronavirüs Bilim Kurulu Üyesi, Hastanemiz Yoğun Bakım Uzmanlarından Doç. Dr. Sema Turan, "Kapasite sıkıntımız yok dedi.

Sağlık Bakanlığı Coronavirüs Bilim Kurulu Üyesi, Hastanemizin Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Sema Turan, Covid 19 salgın sürecinde Yoğun Bakımlarında verilen mücadeleyi anlattı.

Turan salgının başladığı andan itibaren sağlık ordusunun vefakar ve fedakar bir anlayışla verdiği mücadelenin süreç yönetiminde çok kıymetli olduğundan bahsederek; "Bizi hatırlasanız da hatırlamasanıza da bizler aynı görev aşkıyla işimizi yapmaya devam ediyoruz" dedi.

Dünya standardının ötesinde bir tedavi uyguladığımızı belirten Turan, "Belki daha da ilerisinde hangi hastaya ne yapılacak, bütün ekipler biliyor. Pek çok ülke artan hasta sayısını karşılayamıyor, bizde böyle bir sorun yok, yoğun bakım ihtiyacına yetişebiliyoruz. Hastanemiz, yoğun bakımlarımızda salgını en az kayıpla atlatabilmek için yoğun mesaide. " diye konuştu.

65 yaş üstü vakalarda "Evde kal" tedbiriyle düşüş yaşandığına dikkat çeken Turan, "Önceden ileri yaş ile kronik hastalar gelirdi, şimdi 40-60 yaş arasında altta yatan hastalığı olmayan, vücut direnci iyi hastalar geliyor. Tek bir şey bekliyoruz; lütfen yoğun bakıma ihtiyaç duymayın. Kurallara uyun. Kendinizi koruyun."


  • IMG_9969.JPG
  • sema turan 2.jpg
  • IMG_9920.JPG
  • sema turan 1.jpg
  • IMG_9914.JPG
Paylaş