TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi
09 Temmuz 2024

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, Türk Standartları Enstitüsü'nden TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi'ni Sağlık Hizmetleri kapsamında alan Türkiye'deki ilk şehir hastanesidir.

Enerji yönetim sistemini sürekli iyileştirme çabalarıyla destekleyen hastanemiz, 2023 yılında bu belgeyi almaya hak kazanmıştır. Yüksek seviyeli TS EN ISO 50001 standardına uygun olarak güncellenen enerji yönetim sistemi, hastanenin tüm faaliyet alanlarında enerji performansını artırmak için etkin çözümler sunmaktadır.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk anlayışıyla enerji verimliliği politikaları, amaç ve hedefler doğrultusunda hazırlanmıştır. Enerji tüketiminin doğru yönetilmesi, enerji maliyetlerinin düşürülmesi, çevresel etkinin azaltılması adına sağlık tesisimizde enerji yönetimi etkin bir şekilde devam etmektedir. Bu çerçevede sergilediği yüksek performans ve tasarruf uygulamalarıyla, Enerji Yönetim Sistemi Belgesi'ni korumaya devam etmektedir. Hastane, sağlık hizmetleri sunarken aynı zamanda çevresel etkilerini minimize etmeye yönelik kararlılığını sürdürmektedir.

TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belges