TÜBİTAK Uluslararası Bilimsel İşbirlikleri Toplantısı
02 Aralık 2020


Ülkemiz, sağlık bilimlerinde Dünya devleri arasında söz sahibi olacaktır. 600 milyar dolarlık Avrupa Birliği JEDI Joint European Distruptive Innovation bilimsel işbirliği fonundan yararlanacaktır. Bu amaçla AnkaraŞehirHastanemizde düzenli bilimsel işbirliği eğitimleri TÜBİTAK uzmanları tarafından verilmektedir. 17 Şubat Pazartesi günü genetik biomedikal Mühendisi Şükran Alpdemir, hastanemiz idari bina konferans salonunda 72 bilim insanının katılımı ile 2 saat süren ardışık eğitimi tamamlamıştır. Hastanemizde yapılmış olan bu üçüncü toplantıya katılanlardan 6 bilim insanı hastanemiz dışından gelerek bilgi almışlardır. Bu çok sevindirici durum hastanemizin bölgede çekim merkezi olduğunu göstermektedir. 


Hastanemizde verilen eğitimde anlatılmış olan Horizon 2020, Horizon 2020 Avrupa ve uluslararası bilimsel proje hazırlama ile ilgili sunumlar aşağıda eklenmiştir.

18 Şubat 2020 Salı günü  saat 15:00 de İdari bina konferans salonunda TÜBİTAK uzmanı Murat Tiltak tarafından COST proje ve çalışmalarına katılım yol haritası anlatılacaktır. 

Hastanemiz, Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği tarafından kurulmuş Mükemmeliyet Merkezleri sağlık işbirliği ağlarına katılacaktır. Bu bilimsel çalışma ağlarında gözlemci ve proje sunucusu olabilmek için COST Avrupa modeli uygulanacaktır. 

Halen yürümekte olan araştırma projeleri gözlemlenecektir. Bilimsel çalışma yol haritaları öğrenilecektir. İşbirliği için ortaklar bulunacaktır. Proje tecrübesi kazanılarak  Ankara Şehir Hastanesi hak ettiği zirveye taşınacaktır. 

Bilimsel İngilizce yoğunlaştırılmış kursları ve proje yazma takımı çalışmaları başlatılacaktır. Uluslararası işbirliklerine girmekle ilgilenen bilim insanları bir araya getirilip, araştırma konu başlıklarını belirlenerek, küçük halka ekiplerde birleştirilecektir. 

Pilot uygulamalardan ilki Mükemmeliyet Merkezlerinde Hemşirelik Hizmetleri ve Hasta Katılımı konusu olarak ortaya çıkmıştır. İngilizce bilgisi bu gruplara katılımda, en önemli hukuki şarttır.  Hastanemiz Mükemmeliyet Merkezleri açma hakkında insan kaynaklarını yetiştirme, bilimsel ilişkilerini örgütleme ve basamak basamak sürekli ölçme ve değerlendirme kültürününü yerleştirmektedir. Zaman doğru kullanılarak, katma değer oluşturmada gayret gösterilmektedir.

Bilimsel çalışma yapmak, işbirliklerine katılmak ve yayınlamak Mükemmeliyet Merkezi şartlarındandır. Hastanemizin bilimsel atılımlarına bütün çalışanlarımız katılabilir.

HOŞGELDİNİZ...

Şükran Alpdemir
Sağlık, Demografik Değişim ve Refah
Ulusal İrtibat Noktası

TÜBİTAK AB Çerçeve Programları

Ulusal Koordinasyon Ofisi

TÜBİTAK
Tunus Cad. No:80
06100 Kavaklıdere/ ANKARA
+
90 312 298 1781 

http://www.ufuk2020.org.tr/

ncphealth@tubitak.gov.tr

TRANSCAN ERANET Sunumu

Ufuk_2020_Alan_Sunumu

Nasıl Başvurulur?

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG