Tıbbi Biyokimya

Tıbbi Biyokimya laboratuvarımız 06/02/2019 tarihinde hizmete başlamış, resmi açılışını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı 14/03 /2019 tarihinden itibaren geniş bir portföyle biyokimyasal testleri hizmete geçirmiştir.

Uluslararası kabul görmüş yöntemler ve son teknoloji cihazlar kullanılarak hizmet veren laboratuvarımız Merkez laboratuvarında (13 klinik Kimya , 17 Immunoassay (ELİZA dahil), 2 VIDAS, 4 BNII Nefelometre, 2 NBPROSPEC Nefelometre, 3 Koagülasyon Cihazı, 1 APTIO Otomasyon, 2 LCMSMS, 1 HPLC, 1 AAS, 1 GCMS, 8 CBC, 2 ONLINE Yayma, 2 IMMULITE sistemi) olmak üzere 59 ve Acil laboratuvarında 2 Nefelometre, 2 Koagülasyon, 2 CBC, 2 İdrar, 4 Immunoassay, 5 Klinik Kimya, 1 Osmometre olmak üzere 18 cihazla ayda yaklaşık iki milyona yakın test yaparak hizmete devam etmektedir.

Laboratuvarımızda 2019 yılında 7 adet TÜBİTAK ARDEB projesi yürütülmekte olup, SCI de taranan dergilerde, yine bu dönemde laboratuvarımızdan 70 adet çalışma yayımlanmıştır.
2019 yıl içinde alınan atıf sayısı ise 2000 nin üzerindedir.

Laboratuvarımız Analitik testler yapan departmanı, dış laboratuvar hizmeti de verebilen Flow Cytometry ünitesi ve test menüsündeki testlerin farklılığı ile diğer Şehir hastaneleri laboratuvarlarına oranla hizmet üretiminde öncülük yapma görevinide kendisine şiar edinmiştir.

Laboratuvarımız BIORAD, INSTAND,RIQAS, NEQAS, ONE WORLD ACCURACY, EUROIMMUN (lFQ-Lubeck) Dış kalite Kontrol Programları ile aylık olarak değerlendirilmekte, günlük iç kalite kontrol çalışmaları ile zamanında, güvenilir ve doğru sonuçlar verme idealiyle alanlarında başarılı akademik ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.


Tıbbi Biyokimya Kliniği Doktorlarımız

09 Mart 2023