Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Başhekimin Mesajı
Prof. Dr. Evren Yaşar


“Nitelikli, yenilikçi, bütüncül, fonksiyonel anlayışla 
ülkemizin yegane yetenek laboratuvarı”Avrupa’nın en büyük hastane kampüsü içinde yer alan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, fiziksel imkanlarının yanısıra tecrübeli kadrosu ile ülkemizin en büyük ve modern rehabilitasyon merkezi konumundadır. Dünyada sayılı merkezlerde yer alan yüksek rehabilitasyon teknolojisi ile insan fonksiyonlarının ve özellikle hareket sistemi fizyolojisinin objektif değerlendirilmesi, gelişimin ve iyileşmenin doğru takibi hastanemizin ayrıcalıklarındandır. ,

Bu haliyle hastanemiz; sadece tıp camiası için değil, insan fonksiyonları ile ilgilenen tüm mühendislik bilimleri açısından da inovatif bir laboratuvardır. Rehabilitasyon teknolojileri açısından önemli bir araştırma - geliştirme merkezi olması hedeflerimiz arasındadır. Hastanemiz; hasta merkezli bir ekip çalışmasının organizasyonu ile tanı ve tedavi hedeflerine yönelik laboratuvarlara ayrılmıştır. “Önce insan” prensibi ile çıktığımız hizmet ve bilim yolunda tüm ekibimiz tek bir hedef için özveriyle çalışmaktadır; Rehabilitasyon alanında dünyanın sayılı mükemmeliyet merkezleri arasına girmek..

Rehabilitasyonun tüm ilgi alanlarında hizmet veren hastanemiz, dahil olduğu Ankara Şehir Hastanesi’nin diğer klinik ve hastaneleri ile bir arada olma ayrıcalığı ile hastalarımızın tedavilerinin kesintisiz olarak sürdürülebilmesine olanak sağlamaktadır. Ulusal ve uluslararası rehabilitasyon profesyonelleri açısından önemli bir eğitim merkezi olduğunu eğitici kadrosu ve imkanları ile ilk günden itibaren kanıtlamış olan hastanemiz, yabancı hastalar açısından da alanında oldukça cazip bir merkezdir.

Cumhurbaşkanlığımız İcraat Programında ayrı bir başlık olarak ele alınmış olan hastanemizin, ileri rehabilitasyon hizmeti sunması hedeflenmiştir. Kuruluş sorumluluğu tarafımıza verilmiş bu güzide merkezde, devletimizin ve milletimizin beklentilerinin farkında olarak çalışmalarımıza hızla devem etmekteyiz. İyi niyet, iyi ekip, iyi fiziksel imkanlar, iyi teknoloji ile yola çıktık, hep daha iyisini arayarak ve bize ihtiyacı olanlara bizim için özel olduklarını hissettirerek milletimizin ve insanlığın hizmetindeyiz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Evren YAŞAR
Kurucu Başhekim

07 Eylül 2022