Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Başhekimin Mesajı


Emre Adıgüzel.png

Prof. Dr. Emre Adıgüzel


“Son teknoloji cihazlarla donatılmış, farklı bölümlerin tek bir alana toplandığı, en üst düzey rehabilitasyonun hedeflendiği merkez”Ülkemizin en büyük hastane kampüslerinden birisi içinde yer alan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, mimari özellikleri, konumu ve tecrübeli ekibi ile ülkemizin en büyük ve en donanımlı rehabilitasyon hastanesidir.

Hizmet verdiğimiz alan itibariyle ‘Önce İnsan’ prensibi ile çıktığımız bilimsel yolda tüm ekibimiz rehabilitasyon tedavisinde dünyanın önde gelen merkezlerinden birisi olmayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda, rehabilitasyon süreçlerinin ve insan fonksiyonlarındaki iyileşmenin izlenebilir/ölçülebilir veriler ile doğru takibini, bunu klinik pratiğimize ve gelecek planlamalarımıza yansıtabilmeyi amaçlamaktayız.

Bünyemizde yer alan son teknoloji cihazlar ve rehabilitasyonun farklı alanlarında özelleşen dinamik ekibimiz, hastanemizin sadece bir tedavi merkezi olmasını değil, aynı zamanda hem yerli hem de yabancı sağlık çalışanları için büyük bir eğitim merkezi olmasını sağlamaktadır. Geniş ve tecrübeli eğitim kadromuz, rehabilitasyon eğitiminde hastanemizi cazip bir hale getirmektedir.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi kampüsündeki diğer hastane ve klinikler ile bir arada çalışabilme imkanı ile hem erişkin hem de pediatrik rehabilitasyon hastalarının ihtiyaç duyabileceği tüm alanlarda kapsamlı tetkik ve tedaviler hastanemizde kesintisiz olarak sunulabilmektedir.

Milletimizin ve devletimizin bizlerden beklentilerini ve ihtiyaçlarını daima gözeterek, her zaman daha iyisini, daha güzelini gerçekleştirebilmeyi hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda, tarafımıza emanet edilmiş olan bu güzel sağlık tesisi, rehabilitasyona ihtiyacı olan kıymetli hastalarımıza zamanında ve etkin şekilde hizmet etmeyi kendisine görev edinecektir.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Emre ADIGÜZEL
Başhekim

17 Şubat 2024