Kadın Hastalıkları ve Doğum

Acil Servis

Bölüm Hakkında Genel Bilgi             :   Ankara Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Acil Kliniği, Bilkent yerleşkesinde MHC kule bünyesinde acil sağlık hizmeti veren bir başvuru merkezidir. Acil kliniğimiz, konusunda eğitimli ve tecrübeli uzman ve yardımcı sağlık personeli kadrosu ile Ankara Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi bünyesinde siz halkımıza hizmet vermektedir. Tıbbi kadromuz, 1 eğitim görevlisi doçent doktor, 1 uzman doktor ve 15 asistan doktordan oluşmaktadır. Acil servisimizde normal yada yüksek riskli gebelik sürecinde gelişen tüm acil vakalara, acil kapsamındaki jinekolojik ve jineko-onkolojik şikayetle başvurulara, infertilite ve tüp bebek takip tedavi süreçlerindeki acil gelişen durumlara, teknolojik  olarak gelişmiş bir ortamda aralıksız olarak 24 saat kesintisiz hizmet sunmaktadır. Ayrıca  Ankara Şehir Hastanemizin diğer acil kliniklerinden ortak değerlendirilmesi gereken hastalara konsultasyon desteği sağlanmaktadır.

Kapsamlı ve nitelikli sağlık hizmetinin yanı sıra tıp fakültesi ve hemşirelik ebelik  öğrencilerine mezuniyet öncesi, kadın hastalıkları ve doğum asistanlarına mezuniyet sonrası eğitim verilmektedir.


Tanı ve tedavisi yapılan hastalıklar:Kadın Hastalıkları ve Doğum bilim dalı kapsamında acil başvuruyu gerektirecek her türlü ana dal ve yan dal  içerikli hasta gruplarına ilk müdahale, tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Klinik hangi hastalıklara bakar?       :Acil kliniğimiz acil şikayetleri olması koşuluyla normal yada yüksek riskli gebelik, jinekoloji ve jinekolojik onkoloji, infertilite tüp bebek tanı ve tedavi süreçlerindeki hastaların ilk başvuru alanı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Covid 19 pandemisi süreci kaynaklı hali hazırda gebe olan hastalara Covid tanı sürecinde  ilk basamak başvuru alanı olarak hizmet vermektedir. Ayaktan yada yatarak Covid19 süreci yönetilecek hastaların değerlendirildiği, 1 adet covid şüpheli arena alanı ve 1 adet covid pozitif hasta arena alanı ile hizmet verilmektedir.

Özellikli İşlemler : Acil başvuruların ilk değerlendirilmesi,müdahalesi tanı ve tedavisi yapılmaktadır. Acil şartlarda vajinal doğum ve sezaryen doğum gerçekleştirecek uygun şartlar ve  ameliyathane olanağı mevcuttur.

Covid PCR alanında negatif basınçlı odalarda hasta muayene süreçleri sağlanabilmektedir.

Bölüme Bağlı Üniteler :Kadın Doğum Acil Servisimiz 2 arenada toplam 30 Yataklıdır.

2 muayene odası
2 izolasyon odası
1 Adli birim odası
1 Emzirme odası
1 CPR (Kardiyo pulmuner resusitasyon) odası
1 Acil doğum odası bulunmaktadır.

25 Hemşire / Ebe hizmet vermektedir.

Nasıl Muayene Olurum? : Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Acil Servisine acil durum gelişerek gelen hastalarımız triaj kısmında karşılanmaktadır. Mevcut durumları hızlıca değerlendirilip gerekli alanda muayeneleri tamamlanmaktadır.

Adres ve Dahili Numara : Üniversiteler Mah , Bilkent Blv. No 1,  Çankaya/Ankara MHC kule giriş kat 03125526000/700335

Nasıl Gidilir?                                        :

https://apps.apple.com/tr/app/ankara-%C5%9Fehir-hastanesi/id1441937100?l=tr

22 Şubat 2022