Gebe OkuluGEBE OKULU BİLGİLENDİRME HATTI
0312 552 60 00- 5520


Bölüm Hakkında Genel Bilgi:

Gebe okulu, Ankara Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi bünyesinde 8 Ekim 2019 tarihinde Kadın Doğum uzmanı, Ebe / Hemşire, Anestezi uzmanı Yenidoğan uzmanı, Fizyoterapist, Psikolog, Diyetisyen, sosyal hizmet uzmanı kadrosu ile hizmete başlamıştır.

Gebe okulumuz Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi giriş katında multidisipliner bir ekip ile 2 (iki) eğitim salonunda eğitim hizmeti verilmektedir.

Gebe okulumuzda Gebelik öncesi, gebelik ve doğum sürecinin, sağlıklı, bilinçli bir şekilde geçirilmesini sağlamayı amaç edindiğimiz birimimizde gebe ve ailelerine bilgi desteği sunuyoruz.

Eğitimlerimizde hem sözel hemde görsel eğitim araçları kullanılmakta olup uygulamalı eğitimlerimiz ile anne adaylarına yardımcı olmaktayız. Ayrıca pandemi sebebiyle gebe okulumuzda anne adaylarımıza yönelik eğitimler mayıs 2020 tarihinden itibarem zoom programı aracılığıyla uzaktan eğitim programı ve hibrit eğitim şeklinde devam ettirilerek sürekliliği sağlanarak yapılmaya devam etmektedir.Bu uygulama sayesinde gebelerimiz hastanemize gelmeden uzaktan eğitimle uzman eğitimlerimizden gebelik ve doğum ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilmektedirler.


AMACIMIZ ;

Güncel tıp teknolojisi ve bilgileriyle anne adaylarını bilinçlendirmek Anne - Bebek sağlığını korumak sağlıklı nesillerin oluşmasına katkıda bulunmaktır.


EĞİTİMLERİMİZ;

 
Üreme organları ve gelişimi,
Gebelikte ve lohusalıkta beslenme
Gebelikte sık görülen problemler
Fizyolojik değişiklikler
Nonformokolojik yöntemler
Doğumda nefes teknikleri,
Anestezi yöntemleri
Doğum yöntem ve teknikleri
Lohusa ve bebek bakımı
Yenidoğan Bakım / Problemleri
Ev- Çanta – Hastane hazırlığı
Anne sütü – Önemi – Emzirme
Aile planlaması

Eğitimlerimiz hafta içi pazartesi ,çarşamba,cuma günleri sabah 10:00 öğlen 14 :00saatlerinde olup 4(dört) haftalık birprogram olarak devam etmektedir. Ayrıca eşli (anne-baba) hafta sonu grup eğitimimiz mevcuttur. Pandemi sebebiyle ara verilmiştir.
Gebe takip polikliniğimizde gün boyu bilgilendirme ve danışmanlık hizmetimiz devam etmektedir. Ayrıca NST ünitemiz içerisinde Bireysel eğitim olarak video görsel eğitim sunulmaktadır.
4(dört) haftalık eğitim sonrasında anne adaylarına sertifika töreni düzenlenerek belgeleri verilmekte, bileklik hediye edilmekte, hastane turu düzenlenerek tanıtım yapılmaktadır. Pandemi sebebiyle online sertifikalar sunulmaktadır.olup hizmet devam etmektedir.
Danışmanlık ve eğitim hizmetimiz bütün bir gebelik ve lohusalık sürecinde devam etmektedir.
Doğum bir bilgelik yolculuğu ilkesi doğrultusunda, muhteşem bir 4 (dört) hafta eğitim programıyla anne adayının annelik yolculuğuna güvenle çıkmasını sağlamaya çalışıyoruz.
Gebe okulumuza, dileyen her anne adayı gebelik haftası gözetilmeksizin kayıt yaptırabilmektedir. Gebe okulu bünyesinde '' Gebe okulu kayıt bankosunda 1 (bir) sekreter eşliğinde hizmet vermektedir.Broşüre Ulaşmak İçin Tıklayınız...

 

Eğitim Videoları

   
Gebelikte EgzersizlerYenidoğanAnne Sütü ve Emzirme Gebelikte Yapılan Testler
       
   
 Doğum Planı Ağrısız Doğum  Gebelik Dönemindeki Psikolojik Değişiklikler  Gebelikte Diyabet

22 Şubat 2022