Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gençlik Merkezi

Gençlik Merkezi, 15-23 yaş arasındaki adolesanların, gerektiğinde ebeveynleriyle birlikte bilgilendirme ve sağlık hizmetleri sunmak amacıyla tamamen gençlere yönelik hazırlanmış bir şekilde hizmet vermektedir. Merkezimiz, ergen sağlığı ile ilgili özel eğitim almış, adolesan konusunda deneyimli doktor, psikolog ve hemşire ile beraber bir ekip anlayışı ile hizmet vermektedir.


Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:


Polikliniğimizde; genç kızlarımızın bu dönemde sıklıkla karşılaştıkları adet düzensizlikleri (uzun süren veya aşırı kanamalı adet, zamanından erken veya geç adet görme vs.), hiç adet görmeme, ağrılı adet görme, erken yaşta adet görme, kansızlık, tüylenme artışı, sivilce, akıntı veya kaşıntı gibi şikayetlerin tanı ve tedavisi konusunda deneyimli, eğitimli ve uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır. Merkezimize başvuran ergenlerin tanı ve tedavileri, hastanemizdeki tüm tıbbi olanaklar kullanılarak ve gerektiğinde ilgili diğer branşlardan (dermatoloji, üroloji ve diyetisyenlik gibi ) destek alınarak sağlanmaktadır.
Klinik Hangi Hastalıklara Bakar?

Gençlik Merkezimize 15-23 yaş arası adolesanlar hizmetlerden yararlanmak üzere başvuruda bulunabilirler. 10-18 yaş grubu adolesanlar ebeveynleri eşliğinde başvurmalıdırlar.
Nasıl Muayene Olurum ?

Kadın doğum hastanesi(MH5) B2 katında bulunan polikliniğimize doğrudan başvuru yapılarak veya MHRS sistemi üzerinden telefon ile 182 aranarak veya internet üzerinden hekimlerimize randevu alarak da muayene olunabilmektedir.


Adres ve Dahili Numara

Ankara Şehir Hastanesi Gençlik Merkezi Polikliniği Tel: 0312 552 60 00

23 Ocak 2024